FORUM SP3PKA

Spotkanie radiowe 30.10

Offline sq3rpm

• 1606
    • Krótkofalowcy o krótkofalastwie
Spotkanie radiowe 30.10
« dnia: Październik 20, 2010, 17:35:35:33 »
Jak wiemy w sobotę 30.X będą trwały zawody ssb. Jest to również okazja przeprowadzenia wielu ciekawych łączności. Pisał o tym Zenek w innym wątku. Moja propozycja jest taka aby wspólnie gdzieś się "zamelinować" i ponadawać. Co o tym sądzicie. Może warto również wtedy zrobić warsztaty satelitarne. To również pozostawiam pod rozwagę.
Ja mam zamiar w tym dniu popracować i zapraszam również chętnych. Niestety kolega Mariusz w tym dniu jest wycięty z radiowego życiorysu. Pozostaje więc razem coś wymyśleć. Oczywiście jeśli będziemy chcieli. Z mojej strony mogę zaproponować swoją działkę na Majkowie. Plus, że blisko, minusów niestety wiele: zimno, teren zagracony. Ale zawsze kawałek dachu nad głową jest, prąd również i kawałek nieba :) Ale o masztach itp sprawach trzeba zapomnieć. Będzie wisiał kombinowany dipol na 80m, postaram się zrobić dipol na 20m również. Gdyby była skrzynka to może i to wystarczy. W domku ze słuchawkami pewnie dwa stanowiska uda się zorganizować. Jeśli nie będzie padać to jest duży stół pod jabłonią :) To z mojej strony co mogę zaoferować.
Ale to tylko kiepska propozycja. Może macie lepsze pomysły?
pozdr. pawel

Offline SQ3KLF

• 513
    • Strona sq3klf
Odp: Spotkanie radiowe 30.10
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 17:54:54:37 »
Myślę że nie ważne gdzie ważne że są chęci  ;D
.--. --- --.. -.. .-. .- .-- .. .- --   .- .-. . -.-

Offline sq3rpm

• 1606
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2010, 18:38:38:19 »
Cieszę się Arku, że tak podchodzisz do sprawy :)
pozdr. pawel

Offline SP3JBI

• *
  • 4009
    • Mikrofale
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2010, 20:30:30:54 »
Jestem ZA. Jakość miejsca nie jest ważna, nie jedziemy na wczasy, cel jest inny. Zresztą jest tam pewnie fajnie, tylko gospodarz na zapas straszy, hi hi. Mnie pasuje działka na Majkowie. Czuje się zaproszony.

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2010, 22:14:14:22 »
Dipol wielopasmowy sztuk raz + TRX do dyspozycji

Offline SQ3KLF

• 513
    • Strona sq3klf
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2010, 22:32:32:47 »
to zaszalejemy  :P cieszę się

Offline SQ3PAM

• 268
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2010, 22:43:43:21 »
Jeszcze nie wiem, czy 30 X u mnie wypali, ale jeśli na ten dzień nie wynikną żadne plany to chętnie się piszę na spotkanie. Skrzynkę antenową chętnie zabiorę ;)

Offline sq3rpm

• 1606
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2010, 00:42:42:27 »
Jarek może być problem. Maszt rozłożyć to między drzewami może jeszcze tak ale rozciągnąć to wszystko to się obawiam, że będzie duży problem :) Ale oczywiście jesteś mile widziany :)
pozdr. pawel

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2010, 23:08:08:33 »
Kurcze blade... człowiek się napala, a nie wie kiedy mu się przyda umiejętność czytania ze zrozumieniem...

Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że to w ten weekend. W następny mam dyżur w firmie, więc lipa...

Offline sq3rpm

• 1606
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2010, 00:24:24:09 »
Szkoda. Wiem coś o tym bo mnie się terminy bardzo często mylą :)
Zobaczymy w jakich godzinach działać będziemy, może nas chociaż odwiedzisz :)
pozdr. pawel

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2010, 19:56:56:17 »
Kończę dyżur o 16:00 w Ostrowie. Do rana mam wolne ;)

Zamieść info o spotkaniu u mnie w dziale zlotów. Nawet jeśli nikogo nie skusi przyjazd, to parę osób może być na nasłuchu. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 19:59:59:42 wysłana przez sp3aya »

Offline SQ3KLF

• 513
    • Strona sq3klf
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2010, 20:58:58:47 »
Paweł jeśli mnie pamięć nie myli wspominałeś coś o godzinach popołudniowych do nocki ? ::)

Offline sq3rpm

• 1606
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2010, 22:38:38:14 »
Wszystko w swoim czasie :) Musimy się zastanowić jak to wszystko rozwiązać. Nasunął mi się pewien pomysł ale jeszcze nie wiem czy się uda zrealizować. Co do długiego siedzenia to lepiej nie ustalajmy czasu bo nie wiemy ile wytrzymamy. To są warunki spartańskie zarówno z ilością miejsca jak i wszelkimi wygodami. Dzisiaj zrobiłem wizję lokalną pod tym kątem i trochę się załamałem.
pozdr. pawel

Offline sq3rpm

• 1606
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2010, 14:05:05:03 »
Pozwolę sobie zrobić krótką listę spraw.

1. Jutro mam zamiar zrobić dipola na 14MHz i pewnie razem z 21MHz. Zrobię go na osobnym zailaniu tak więc będą do dyspozycji dwie anteny. Jedna na 80m (dipol kombinowany) i ta na 14/21.
Oczywiście wezmę swoje radio i zasilacz. Fajnie jakby był chociaż jeszcze jeden trx. A może nawet dwa :) Zenek zadeklarował się, że może też wziąść swojego dipola. Można też pomyśleć o 2m. Mój SlimJim jest do dyspozycji. Pozostaje tylko dołożyć radio. Mile widziany również reflektometr (Zenku liczę na Ciebie)

2. Co do osób, które we wcześniejszych rozmowach zgłosiły chęć przybycia to:
Zenek, Arek, Jarek (z małym poślizgiem), Marcin no i ja. Marcina niektórzy znają :)
Czy może ktoś rozmawiał z Włodkiem na ten temat?
Proszę jeśli ktoś jest chętny niech się dopisze w tym wątku ;)

3. Niestety warunki na działce są trudne albo może lepiej powinienem napisać dziwne ;) dlatego postanowiłem, że nie będę tego naszego spotkania reklamował na innych forach. Ale oczywiście wszystkich chętnie zapraszam.

4. Ja będę na działce od 13. Tzn będę chwilę wcześniej ale będą na działce zakręcać wodę więc będę zajęty. Tak więc myślę, że dobry czas na rozpoczęcie naszego radiowego spotkania to godzina 14. Do której? Myślę, że nie warto planować. Ja mam czas do 24 ale obawiam się, że wytrzymamy w tych spartańskich warunkach dużo krócej.

5. Miejsce to Majków w Kaliszu. Skręca się w dół w kierunku rzeki przed nowym wybudowanym szkolnym boiskiem. Oczywiście jeśli jedziemy od ul. Stawiszyńskiej.

6. Jeśli pogoda dopisze to możemy zrobić grilla. Węgiel jest. Kiełbaski trzeba kupić :) Jeśli pogoda spłata nam figla pozostanie pewnie pizza ;)

7. Zapewniam herbatę i naczynia jednorazowe.

8. Więcej wygód we własnym zakresie :)

To tak na szybko co mi się nasunęło na kilka dni przed godziną zero.
pozdr. pawel
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 14:09:09:08 wysłana przez sq3rpm »

Offline SQ3KLF

• 513
    • Strona sq3klf
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2010, 15:36:36:07 »
Dla mnie rewelacja już jestem gotów ! Co do radia niestety posiadam na razie tylko mojego Wouxuna więc raczej się chyba nie przyda czuję że to będzie bardzo pouczające spotkanie  ::) :P ;D
No właśnie a kto to Marcin ? ???