FORUM SP3PKA

Nowy klub specjalistyczny PZK - SP UKF Club

Offline SP3JBI

• *
  • 3829
    • Mikrofale
Odp: Nowy klub specjalistyczny PZK - SP UKF Club
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:29:29:30 »

i tu jest obawa. Ciekawe tylko gdzie w tej całej układance są pozostali prowodyrzy...?

To znaczy kto ? Masz jakieś informacje ? Z tego co wiem Zarząd wybiera się na Walnym Zebraniu, a takiego jeszcze nie było. Walne Zebranie zapowiadane jest na spotkaniu w Gajowie w 2017.

A że PZK jest ostrożne nie dziwi mnie. Ciekawe ile klubów ogólnopolskich pozstanie w PZK po zapowiadanym przeglądzie? Kilka pewnie poleci.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 19:35:35:09 wysłana przez SP3JBI »

« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2017, 17:20:20:31 »
Szanowny Kolego SP5JUH.
To co zacytowałeś, to są słowa kogoś kto nie wziął tabletek, jeżeli cytujesz go, to mam
wrażenie, że masz też jakiś problem...
Rozpowszechniasz jakieś nieprawdziwe informacje, nie rozróżniasz Ogólnopolskiego Klubu
Krótkofalowców od Ogólnopolskiego Klubu PZK.
Czytaj ze zrozumieniem, wszystkie informacje są na stronie Ogólnopolskiego Klubu
Krótkofalowców.
Fakt, że zwykły klub krótkofalarski robi i zamierza robić więcej niż niejedno Stowarzyszenie,
niektórym "spędza sen z powiek".
Życzę dobrego samopoczucia i obiektywnego spojrzenia.

73! Staszek SP6MLK

« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2017, 11:24:24:42 »
Co się stało adminowi forum?

http://ukf-te.iq24.pl/default.asp?action=20

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2017, 10:57:57:20 »

To znaczy kto ? Masz jakieś informacje ? .................

Tak, mam :)  Podać?

Offline SP3JBI

• *
  • 3829
    • Mikrofale
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2017, 14:12:12:12 »

To znaczy kto ? Masz jakieś informacje ? .................

Tak, mam :)  Podać?

Podaj. Ciekawi mnie kim są prowodyrzy.
A jak to jest z Twoim znakiem ? W wykazie UKE nie ma SP5JUH.

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2017, 21:10:10:20 »
skoro chcesz, to napiszę  :)

"koledzy" gwn/mlk/jbi

Offline SP3JBI

• *
  • 3829
    • Mikrofale
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 15, 2017, 22:05:05:31 »
Masz złe informacje. Trochę mnie to rozbawiło. Nie jestem związany z tym klubem, nie brałem udziału w jego tworzeniu i jeśli się nie mylę, to Heniek również nie. Twoje osądy wynikają pewnie z tego, że kiedyś byłem zaangażowany w tworzenie Ogólnopolskiego Klubu Mikrofalowego. Nic z tego nie wyszło. A teraz tylko obserwuję co też będzie z klubem SP6MLK . Nie wróżę nic dobrego SP6MLK. Nie w tym PZK, nie przy tych układach personalnych, nie przy takim podejściu PK UKF. Po wyborach zanosiło się, że wszystko wróci do normalności. Uważam, że nie uda mu się zarejestrować tego klubu w PZK. Klub EmCom zarejestrowano od ręki. Tak już jest, że są równi i równiejsi. Boli mnie, że nie ma równych szans dla wszystkich w PZK i prawdopodobnie za rok , dwa, po prawie pięćdziesięciu latach płacenia składek, nie będę już członkiem tej organizacji, bo po co ? Generalnie uważam, że zbyt wiele czasu poświęcałem krótkofalarstwu, a w życiu jest sporo innych ciekawych zajęć. Jeśli myślisz tak jak reszta i nie wychylasz się, to jesteś kolegą krótkofalowcem, jeśli masz inne poglądy przestajesz być krótkofalowcem kolegą. Trochę boli. Mam tego dosyć i nie będę się napinał , nie będę klakierem dla innych. Zmieniłem mocno spojrzenie na życie. Myślenie, że krótkofalarstwo to coś bardzo ważnego jest błędem . Szkodzi rodzinie i otoczeniu. Zbyt późno to zrozumiałem. Oczywiście bedę miał pozwolenie i od czasu do czasu jakieś QSO zrobię, ale tylko dla własnej satysfakcji i przyjemności.
Napisałem co o tym myślę. Natomiast Ty w dalszym ciągu jesteś dla mnie Nemo. Na paśmie UKF nigdy się nie spotkaliśmy, nie przypominam sobie takiego QSO, znaku w wykazie UKE nie ma. Dlaczego tak bardzo interesuje Cię inicjatywa SP6MLK ? Jesteś UKF-owcem, czy może człowiekiem przez kogoś sterowanym. Miej trochę odwagi i oświeć mnie. Przecież nie gryzę. Zresztą nie musisz. To takie "normalne" działanie dla tych, którzy protestują, ale nie podpisują się swoim znakiem, imieniem. Napisałeś "koledzy", ten cudzysłów sporo mówi. Miałem wielu kolegów, którzy dzisiaj tak się zachowują. I gdzie ten ham spirit, honor ? Nie zdziwi mnie, jeśli się okaże, że dobrze się znamy. Ja szanuję każdego i pomimo różnic w spojrzeniu na krótkofalarstwo z każdym mogę rozmawiać z pełnym szacunkiem, jak kiedyś. A Ty ? Trzymaj się, pozdrawiam.
SP3JBI, Zenek
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 23:14:14:55 wysłana przez SP3JBI »

Offline SP3JBI

• *
  • 3829
    • Mikrofale
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2017, 19:07:07:55 »
SP5JUH to jak to jest z tym Twoim znakiem ? Nie ma takiego w wykazie pozwoleń amatorskich wydanych przez UKE. Jaki jest Twój prawdziwy znak i jakie są powody, że skrywasz się pod nieistniejącym znakiem ?
W innym wątku na pytanie o znak odpowiedziałeś

O kurcze, rzeczywiście zezwolenie straciło ważność, przegapiłem, dziękuję za przypomnienie.

Tak się składa , że przeglądałem bazy pozwoleń amatorskich od 2014 roku i nigdzie nie znalazłem znaku SP5JUH. To kiedy wygasło Twoje pozwolenie, kilka lat temu ? Nie chce mi się poszukiwać w zamierzchłej przeszłości. Stajesz się niewiarygodny, boisz się firmować swoje teksty. Miej odrobinę cywilnej odwagi. Łatwo kogoś krytykować nie ujawniając swojej tozsamości, ale ile jest warta taka krytyka ? Szkoda mi SP6MLK, który nawet nie wie, kto go atakuje.

« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2017, 09:19:19:08 »
Utworzony został, ale zarejestrowany jako klub PZK jeszcze nie. Minęło kilka miesięcy i PZK nie podjęło decyzji. Nie wróżę niczego dobrego organizacji, która potrzebuje tyle czasu na podjęcie decyzji, nieważne czy decyzja będzie na "tak", czy na "nie".

Z tego co wiadomo PZK jest skłonne zarejestrować Klub, tylko jego "prezes" ma odpowiedzieć na kilka pytań ? No i cały czas aktualne pytanie Czy chcielibyście aby taki "ktoś" reprezentował środowisko UKF w Polsce i poza granicami?

Offline SP3JBI

• *
  • 3829
    • Mikrofale
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2017, 22:18:18:30 »
Po prawie roku Zarząd Główny PZK podjął na ostatnim posiedzeniu decyzję

Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców na podstawie par. 46 pkt 1 oraz par. 46. pkt 3, w powiązaniu z par. 33 pkt 4 Statutu PZK, przyjął uchwałę o niezatwierdzeniu powołania Klubu PZK "SP UKF Klub" jako Ogólnopolskiego Klubu PZK, powołanego dnia 01.10.2016 r. przez Grupę Inicjatywną.

I tak oto marzenia kolejnego członka PZK zostały zniszczone.

żródło : https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4021

« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2017, 22:20:20:32 wysłana przez SP3JBI »

« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2017, 08:20:20:30 »
Po prawie roku Zarząd Główny PZK podjął na ostatnim posiedzeniu decyzję

Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców na podstawie par. 46 pkt 1 oraz par. 46. pkt 3, w powiązaniu z par. 33 pkt 4 Statutu PZK, przyjął uchwałę o niezatwierdzeniu powołania Klubu PZK "SP UKF Klub" jako Ogólnopolskiego Klubu PZK, powołanego dnia 01.10.2016 r. przez Grupę Inicjatywną.

I tak oto marzenia kolejnego członka PZK zostały zniszczone.

żródło : https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4021

No tak, cóż na to poradzić? Taka była wola Zarządu.

Patrząc na całość działań(no właśnie jakich działań, co już zrobił) nowego pseudo klubu, to chyba dobrze? PZK nie może przecież promować sfrustrowanego i zakompleksionego kolesia, czyż nie tak?

Jeszcze jedno, poniższy post z forum krótkofalarskiego SP7PKI chyba nie potrzebuje komentarza?

http://sp7pki.iq24.pl/podglad_posta.asp?id_komentarza=2428634